Follow by Email

Friday, October 10, 2014

Savaitė europietiškiausiame JAV mieste San Franciske

Pasibaigus nuotykių metams Kanadoje nuvykau savaitei į San Franciską. Miestas pasirodė toks, kokį
ir įsivaizdavau: su daug daug palmių ir dangoraižių. Čia, kitaip nei Vankuveryje, nemažai juodaodžių. Taip pat nustebino, jog čia nedaug nutukusių žmonių ir greito maisto restoranų. Daug spalvotų namų ir europietiškų kavinių. Tai be galo kalnuotas miestas.

Man ši kelionė buvo tarsi dar vienas iššūkis: vienai atsidurti dideliame mieste ir gerai praleisti laiką. Ir tai pavyko. Jau pirmąjį vakarą su būriu keliautojų iš viso pasaulio hostelyje gaminome meksikietiškus "Taco", vakarieniavome, šnekėjomės ir žaidėme stalo žaidimus. kitą dieną su naujais bičiuliais dviračiais važiavome pasigrožėti Golden Gate tiltu. Įdomu, jog šis tiltas dažniausiai skęsta rūke, nors visame mieste ir šviečia saulė. Rūkas, gaubiantis tiltą, yra vadinamas Karlo vardu ir netgi turi savo profilį Facebooke. Taip pat nuvykome į be galo gražius miestelius Sausalito ir Tiburon, išvaikščiojome kiniečių rajoną. Kopėme į Twin peaks kalvas, nuo kurių atsiveria viso miesto vaizdas. Apsilankėme viename žiauriausių praėjusio amžiaus kalėjimų Alkatrazo saloje. Dabar ten yra įrengtas muziejus. Gal kam yra tekę matyti pagal tikrus faktus sukurtą filmą "Pabėgimas iš Alkatrazo".

Teko lankytis ir keliuose klubuose ir baruose. Pripažinsiu, patiko. Kiekviena vieta kažkuo išsiskiria: tiek muzika, tiek ir stiliaus detalėmis. Viename pube išvydome meškos kailį ant sienos, galybę kalėdinių girliandų ant lubų, elnio galvą su kabančia moteriška liemenėle ant nosies ir t.t. O ir publika įdomi, spalvota, tiesiog kitokia. Pastebėjau, kad žmonės čia atviresni, labiau atsipalaidavę, mažiau susikaustę lyginant su Vankuveriu.

Džiaugiuosi mažai planuota ir  puikiai pavykusia kelione. Daug pamačiau, daug patyriau. Be to, San Franciske dar kartą įsitikinau, kad pasaulis pilnas gerų ir įdomių žmonių!