Follow by Email

Thursday, July 17, 2014

Kodėl Kanadoje žmonės laimingi?

Kanadoje žmonės yra nuolat besišypsantys, atsipalaidavę, kasdien mėgaujasi gyvenimu. Kodėl? Taip, žinoma, čia jie uždirba pakankamai pinigų, gali valgyti kasdien tai, ką nori, gali dažnai keliauti, gali per daug nesijaudinti dėl karjeros, nes ir iš minimalaus atlyginimo čia galima gyventi. Tačiau pinigai nėra pagindinė priežastis, kodėl žmonės čia yra laimingi. Viena iš priežasčių, kodėl jie čia daugiau šypsosi, yra be galo graži Kanados gamta. Vandenynas, kalnai, miškai, parkai. Kaip gali būti nelaimingas, kai kasdien matai tokį grožį aplinkui? Kad ir kokia sumauta diena bebūtų, pakanka apsidaryti aplinkui, kad pasijustum kur kas geriau.

Taip pat kanadiečiai visuomet laisvalaikiu turi ką veikti!  Žiemą daugelis slidinėja, o vasarą kopia į kalnus, laipo uolomis, kaituoja, važinėja dviračiais, riedučiais ar tiesiog eina į paplūdimį pasidenginti. Ar kam nors atostogų metu Palangoje buvo liūdna? Manau, kad ne. Tai ir čia niekam neliūdna, nes čia atmosfera tokia, tarsi žmonės gyventų nuolatinėse atostogose, kur vandenynas, gražūs vaizdai, įdomi veikla, vasarą saulė, smėlis, žuvėdros...Žmonės čia gyvena dabartyje ir mažai jaudinasi dėl rytojaus.

Kai pasakau kanadiečiams, kad Lietuvoje žmonės, sulaukę 25-erių metų, stengiasi nebesiblaškyti ir kuria šeimas, visi tik kraipo galvas. Niekas nesupranta, kaip taip anksti galima galvoti apie santuoką. Juk toks jaunas žmogus dar tiksliai nežino, ko nori. Dar tiek dalykų per tą jauną trumpą laiką reikia nuveikti, tiek nematytų vietų apkeliauti, tiek visko išbandyti! Ne, tokiam jaunam ne laikas vestuvėms! Ne ne, per anksti, visi man sako. Apie santuoką vakarų pasaulis ima galvoti tik sulaukę trisdešimties, o tuokiasi dar vėliau. Taigi visi neapsivedėliai ir netekėjelės kam virš trisdešimt, nesijaudinkit, jūs kartu su Vakarais!

Dar viena priežastis, kodėl daugelis čia su džiaugsmu pasitinka naują dieną, yra nuolatinis
mokymasis ir laisvė būti tuo, kas esi. Kanadoje sutikau ne vieną keliautoją iš Vakarų Europos. Žmonės savo gimtosiose šalyse gyveno gerai, dirbo kvalifikuotus darbus,tačiau daugelis negalėjo pakelti rutinos, norėjo naujų potyrių, spalvų, iššūkių. Atvykę į Kanadą kai kurie dabar dirba padavėjais, pardavėjais ar virėjais, tačiau dabar jie čia yra laimingesni. Čia yra įdomu. Čia nėra kada liūdėti. Čia nuolat galima kažko išmokti, pažinti, kažką atrasti, kažką, ko nebereikia, prarasti. Čia nuolat galima tobulėti. Žinoma, ne tik Kanadoje, bet ir bet kuriame kitame
žemės kampelyje galima augti. Tačiau svečioje šalyje mokytis ir sužinoti naujų dalykų yra kur kas daugiau galimybių. Daug daugiau neaplankytų vietų, neragauto maisto, negirdėtų kalbų, neišbandytos veiklos, ir žinoma, skirtingų žmonių, iš kurių galima nuolat mokytis ir mokytis. Ypač tokiame mieste kaip Vankuveris, kuriame sunku rasti tikrą kanadietį, kuriame galima pažinti visas pasaulio kultūras, religijas, tradicijas, spalvas. Tai miestas, kuriame vyrauja begalinė tolerancija vienas kitam. Ir čia vyraujanti atmosfera, kurioje tave priima tokį, koks esi: be jokio vertinimo, pašaipų ar spaudimo - suteikia vidinės ramybės, laisvės ir laimės pojūtį.

Žinoma, sunku pamatuoti laimę. Skirtingi dalykai daro žmones laimingais. Toje pačioje situacijoje vienas gali būti laimingas, o kitas netgi labai nelaimingas. Viskas priklauso nuo požiūrio. Tikiu, kad ir Vankuveryje gyvena labai daug žmonių, kurie nemato nei kalnų grožio, nei džiaugiasi kasmetinėmis atostogomis Havajuose, nei doleriais, už kuriuos gali daug visko nusipirkti. Laimė slepiasi mūsų mintyse. Tačiau Vankuveryje yra mažai progų būti nelaimingam. Įstrigo viena girdėta frazė: "Kadangi kanadiečiai neturi kuo skųstis, tai skundžasi blogu oru." Ir tai yra tikra tiesa.