Follow by Email

Sunday, May 11, 2014

Stilius ir mada: ten kur timpos, barzdos ir "flip-flopai"

Vos atvykusi į Vankuverį supratau, kad kanadiečių stilius ir
mada nusipelnė straipsnio. Pirmomis savaitėmis, maniau, rašysiu apie tai, kaip čia visi nemoka rengtis lyginant su europiečiais, kiek daug gatvėse matau beskonybės ir t.t. Tačiau kuo ilgiau čia gyvenu, kuo labiau įprantu prie kanadietiško gyvenimo ritmo ir atsipalaidavimo, tuo drąsiau galiu teigti, kad kasdienis vietinių rengimosi stilius man patinka vis labiau ir labiau.

Nauji Kanadoje atsiradę draugai taip pat pradžioje sakė, kad vien pažiūrėję į mane gali pasakyti, kad aš ne kanadietė, beje, mano rusiški veido bruožai ir akcentas visus klaidina ir pirmiausia visi mano, kad aš iš Rusijos arba Lenkijos. Natūralu, Lietuva labai mažytė, todėl  niekas net nebando spėti, kad aš iš Lietuvos. Ir iš tiesų, kai gatvėse pamatau merginas aptemptais džinsais, odine striuke, sijonu, ilgais batais ar aukštakulniais, stengiuosi nugirsti, kokia kalba jos kalba, ir dažniausiai nesuklystu - kalba rusiškai. 

Kanadiečiai mėgsta dėvėti viską, kas patogu. Ir iš tiesų jie visai nesuka galvos, ką apsirengti. Centrinėse miesto gatvėse daugelis merginų vaikšto su timpomis, "kedais", sportiniu džemperiu. O kam save varžyti, jei tai taip patogu? Taip pat kaip Lietuvoje yra įprasta matyti "fyfas" ir "marozus", taip Kanadoje įprasta matyti "hipsterius". Dauguma žmonių čia būtent ir yra tokie: nerūpestingai uždėta kepurė ar skrybėlė, platus džinsinis švarkas, ilgas šalikas, plačios margaspalvės vintažinės kelnės, suknelė ar rankinė, "inkariukai". Mažai čia matau aptemtų romantiškų drabužėlių, kurie tokie populiarūs Europoje. 

Beje, beveik visi tikri tipiniai kanadiečiai vyrai augina ilgus plaukus, ūsus ir barzdas, kai kurie tik ūsus, dėvi languotus marškinius, džinsus. Dauguma, lyginant su lietuviais, yra neaukšto ūgio. Dažniausiai kalba garsiai, viską hiperbolizuoja ir gale sakinio sako "Eh". Pavyzdžiui: "Cold, eh?!" Ir iš tiesų, galiu pripažinti, na, neturi jie to europietiško šarmo. 

Atskira tema - merginos naktiniame klube. Jei įprastai gatvėse merginos vaikšto apsirengusios bet kaip - svarbu, kad patogu, tai eidamos pasilinksminti nevengia pabrėžti savo seksualumo. Dauguma jų klubuose atrodo kaip Elo Bandžio dukra Kelė iš "Vedęs ir turi vaikų": aptempta mini suknelė, aukštakulniai, nuogos kojos, šukuosena ir daug daug makiažo. Išgėrusios garsiai juokiasi ir yra visų draugės. 
Taip pat visi kanadiečiai labai mėgsta paplūdimio šlepetes per pirštą. Dėvi tas šlepetes žiemą vasarą! Ir nė kiek neperdedu. Čia įprasta matyti vietinius, apsirengusius striukę ar paltą ir apsiavusius "flip-flop'us".  Ir iš tiesų kartais būdavo keista žiemą matyti žmones gatvėse nuogomis pėdomis, ypač kai snigo. Kai kurie aunasi vasarines balerinas, bet vis tiek... Ir dar keisčiau būdavo iš jų girdėti, kad šalta. Sakė man ne vienas: "Tu iš Lietuvos, dėl to tau nešalta, tu įpratusi." "Žmogau, apsimauk  kelnes, o ne šortus, apsiauk žieminius batus, ir tau nebus šalta!"- mintyse pagalvodavau. Nepripažįsta kanadiečiai žiemos ir kartais taip rengdamiesi ją tiesiog ignoruoja. Vieną sykį buvo atšalę iki -8 laipsnių, šiek tiek snigo, tai vaikai į mokyklą net nėjo. :))

Vankuveryje daugiau nei pusė gyventojų yra azijiečiai, ir jie rengiasi šiek tiek kitaip. Merginos mėgsta ryškias spalvas: rožinę, žalią, žydrą, ypač geltoną. Dėvi romantiškus mergaitiškus drabužėlius: kaspinėliai, "kvarbatkos", kojinės iki kelių, basutės su platforma, ant kuprinės kabantys žaisliukai ir daug daug makiažo, ypač pudros. Azijiečiai dažniausiai vaikšto būriais, daug kalba lietuviškai ausiai neįprasta kalba ir jie čia turi atskirą savo pasaulį.


Kadangi Vankuveris - tautų katilas, čia įprasta kasdien gatvėse matyti visas pasaulio religijas ir kultūras: indus su turbanais ir sariais, musulmones su čadromis, juodaodžius afrikietiškomis kepurėmis ar pirmosios rasės vyrus ilgomis storomis kasomis. Ir niekas net nekreipia jokio dėmesio į kitaip atrodančius, nes čia visi atrodo kitaip. Ir tokioje aplinkoje taip gera gyventi! Jaučiu, kad ir pati vis mažiau ir mažiau skiriu dėmesio savo kasdieniams drabužiams, ir vis rečiau skundžiuosi, kad neturiu ką apsirengti. Kam save papildomai apsunkinti? Kanadoje svarbiausia nepamiršti vieno pagrindinio aksesuaro - šypsenos, prieš kurią nublanksta visos kitos aprangos detalės.