Follow by Email

Monday, April 14, 2014

Indija Vankuveryje. Arba ten, kur žmonės moka nuoširdžiai švęsti

Šeštadienį buvo labai graži diena. Norėjosi ištrūkti iš kasdieninės aplinkos ir pamatyti ką nors naujo. Radau skelbimą, jog Pietų Vankuveryje vyksta indiška šventė Vaisakhi. Buvo parašyta, kad tai kažkoks paradas. Nieko gero nesitikėjau, nes jau buvau keliuose paraduose Vankuveryje, kurie manęs tikrai nesužavėjo. Na, tačiau geresnės veiklos neradau, todėl čiupau bičiulį už parankės ir nusprendžiau surizikuoti.

Šventė tikrai nustebino! Gatvėje buvo keli tūkstančiai indų, apsirengusių tradiciniais drabužiais. Iš tiesų ten buvo beveik vien indai, tai aš, blondinė, manau, gerokai išsiskyriau iš minios. Pasijutau kaip pasakoje apie Kalifą gandrą. Ryškūs apdarai, vyrai ilgomis barzdomis, įdomūs galvos apdangalai, krykštaujatys vaikai, besišypsantys žmonės, indiška muzika... Kas keisčiausia ir nuostabiausia, kad indai susirinko nuoširdžiai švęsti. Jokios komercijos! Tvyravo tokia gera ir raminanti atmosfera!

Be to, kas keletą metrų buvo galima dykai gauti indiškų namie ruoštų patiekalų: ryžių, vištienos kario padaže, tradicinių indiškų pyragėlių "Samosa", pupelių, "CocaColos", netgi ledų! ir viskas nemokamai! Buvo keista viešame renginyje valgyti ir už nieką nemokėti. Žinoma, visko iš eilės neragavau, pabijojau, kad gali paskui pilvuką skaudėti, tačiau, tai, ką ragavau, buvo labai skanu... :)

Iš tiesų buvau sužavėta indų gebėjimo švęsti, dosnumo, šilto bendravimo, tikėjimo. Tai tik dar kartą patvirtino kažkur girdėtą frazę, kad "indams nėra toks svarbus materialusis pasaulis, svarbu, kad siela švari".

P.S. Grįžusi pasidomėjau, kas yra Vasakhi. Tai šventė, skirta paminėti monoteistinės religijos Sikhizmo atsiradimą. Ši religija  itin pabrėžia žmonių lyčių lygybę. Taip pat Vasakhi yra Naujųjų metų pradžios bei žieminių pasėlių derliaus šventė.