Follow by Email

Tuesday, March 4, 2014

Gyvenimas ant vieno lagamino
Prieš išvykstant į Kanadą vienas sudėtingiausių klausimų buvo: "Kaip reikės sutalpinti visus reikalingus daiktus į vieną lagaminą?!" Juk skristi galima tik su 20 kg lagaminu ir rankiniu 8 kg bagažu. Kadangi mano mažasis lagaminas sveria 4 kg, galėjau į jį įsidėti tik nešiojamąjį kompiuterį ir rankinę. Viskas. Daugiau nieko. Taigi visą likusį turtą, kuris vos ne vos tilpo į du automobilius, turėjau sutalpinti viename standartiniame lagamine.

Taigi įsidėjau trejetą porų batų: vasarinius, rudeninius ir sportui, keletą megztinių, marškinėlių, apatinių drabužių, dvejus džinsus, fotoaparatą, plaukų džiovintuvą, kosmetikos priemonių, vaistų... Na, ir viskas. Žinoma, pasvėrus lagaminą, paaiškėjo, kad jis per sunkus, todėl kelis daiktus dar teko išimti. Taigi stovėdama su tokiu turtu rankose išvykau aš laimės ieškoti.

Atvykusi į Kanadą pirmomis dienomis miegojau pasidėjusi draugės miegmaišį po galva. Ir buvo dzin. Išsimiegojau. Galva nenulūžo. Jau pirmomis naktimis supratau, kad mes per daug sureikšminam daiktus: koks skirtumas miegmaišis ar pagalvė? Abu vienodai patogūs. Taigi dabar stengiuosi neapsikrauti daiktais. Perku tik tai, ko tikrai reikia. Visada prieš pirkdama pagalvoju: "Ko labiau noriu, šitų naujų džinsų, batų, megztinio ar kelionės?"

Per šį laiką vis dažniau susimąstau, kiek mažai mums reikia. Kalbu apie materialius dalykus. Lietuvoje palikau vieną tėvų buto kambarį užgrūstą savo daiktais. Dabar net nebeatsimenu, kas tuose maišuose ir dėžėse guli. Kam visa tai? Kaip aš taip galėjau apsikrauti? Juk man net nereikia tų visų daiktų! Juk laimė slepiasi ne ten. Ir gyvenimo patogumas ne ten. Ne naujuose džinsuose ir batuose, ne naujoje statulėlėje ant lentynos ir ne naujame televizoriuje.

Dabar gyvenu ant savo vieno lagamino (na, gal jau būtų du lagaminai), ir visko pakanka. Ir nesijaučiu vargšė. Jaučiuosi be galo turtinga.