Follow by Email

Sunday, March 16, 2014

Kaip kultūringame mieste kultūros pasigedau

Šiandien šv. Patriko diena - kasmetinė airiška šventė, skirta Airijos globėjui Šv. Patrikui. Šv. Patriko diena švenčiama visame pasaulyje, ten, kur yra išeivių iš Airijos. Na, kadagi Vankuveryje gyvena viso pasaulio žmonės, ir čia šiandien buvo surengtas kasmetinis paradas šv. Patriko dienai paminėti. Pasižiūrėti parado nuėjau ir aš. Na, buvo visai įdomu: daug vyrų su sijonais, dūdmaišiai, būgnai, daug žalios spalvos, dobiliukų, airiški šokiai...   Tačiau, deja, daug kas parade dalyvavo tik dėl reklamos, be jokio šou. Taigi  renginys nepasirodė įspūdingas, atrodė mažo biudžeto, neišbaigtas, tikrai ne tokio lygio paradai turėtų būti rengiami didmiestyje. Paradas truko apie valandą, po jo mažytėje scenoje dar pasirodė keletas airiškų ansamblių. Bet ir klausytojų buvo nedaug, manau, tiek pat susirinktų ir mano kaime. Ir, deja, tai jau trečias viešas renginys Vankuveryje, kuriuo nusiviliu.

Po tokių renginių kaip šiandien kyla klausimas: kodėl vieši renginiai Vankuveryje tokio žemo lygio: ar todėl, kad jiems neskiriama daug pinigų? Ar jiems neskiriama daug pinigų, nes tiesiog gyventojams tokių renginių nelabai reikia? Ar tiesiog Vankuveris per daug atsipalaidavęs miestas, kurio gyventojai nežino, kas yra geras renginys?

Kuo toliau, tuo labiau darosi aišku, kad Vankuveris - tai miestas su daug skirtingų kultūrų, tačiau neturintis nieko savito. Čia nėra skiriamas toks didelis dėmesys menams: teatrui, dailei, muzikai. Na, nėra kuo stebėtis, juk Vankuveriui vos daugiau nei 100 metų. Tai miestas, neturintis seniai puoselėjamų  tradicijų, neturintis savo šaknų, gal todėl ir kultūrai kol kas dar nėra skiriamas didelis dėmesys, nes susiformavusios bendros kultūros kol kas nėra.

Tuo Vankuveris, o gal ir visa Šiaurės Amerika, skiriasi nuo Europos. Europoje mes turime gilias tradicijas, architektūrą, teatrą, muziką, gerą maistą, elgesio manieras, vyraujantį perfekcionizmą. O šiame žemėlapio gale vyrauja atsipalaidavimas, paprastumas ir praktiškumas viskam. Ir tos tikros europietiškos kokybės kartais man iš tiesų čia labai trūksta.