Follow by Email

Thursday, January 23, 2014

Žinutė Lietuvos VYRAMS

         Gyvenu mieste, kuriame gyvena visas pasaulis. Per keturis mėnesius susipažinau su žmonėm iš daugelio šalių. Net nesvarstydama galiu pasakyti: "LIETUVOS VYRAI, JŪS ESAT PATYS ŠAUNIAUSI!" Ir nė kiek nepadlaižiauju.

KODĖL??

Nes Jūs (didžioji dauguma Jūsų) esate tikri džentelmenai lyginant su visu pasauliu. Nes tik Jūs susiprantat atidaryti moteriai duris, Jums yra įgimta leisti moteriai eiti priekyje, o ne iš paskos, Jūs rūpinatės moterimis prie stalo ir kartas nuo karto papildote jos taurę gėrimu. Pasaulio vyrai auklėti kitaip... Pradžioje buvo tikrai labai labai keista ir nemalonu, kai pasaulio vyrai nerodė jokių džentelmeniškumo ženklų. Galvojau WTF?? Bet paskui supratau, kad jie tiesiog nežino kaip kitaip elgtis. Jų kitokia kultūra. O ir pasaulio moterims to džentelmeniškumo nelabai reikia. Kelionės draugas Martynas pasakojo, kad pradžioj atvykęs į Kanadą bandė elgtis kaip yra įpratęs: atidarydavo moterims duris, leisdavo eiti pirmoms. Tačiau liko nesuprastas. Moterys Kanadoje tiesiog nežinodavo kaip elgtis tokiose situacijose. Taip ir stovėdavo abu prie atidarytų durų. Taigi po kelių nesėkmingų bandymų ir Martynas Kanadoje liovėsi būti džentelmenu.

Džentelmeniškumo ženklų aptikau tik pas vieną Kanadoje sutiktą vyrą. Tai buvo slovėnas. Stovėjome prie durų penkiese: aš ir keturi vyrai. Atsidarė durys: meksikietis, kanadietis ir kinietis pro duris žengė pirmi. Slovėnas stovėjo ir laukė, kol aš įeisiu. Na, mūsų šalių istorija ir kultūra šiek tiek panaši, ta pati Rytų Europa, taigi nieko keisto. Vakarų Europa per daug išsivysčiusi, per daug demokratiška ir lygiateisė, taigi ir Vakarų europiečiai per daug "cool", kad būtų džentelmenais. Kaip ir visas likęs pasaulis - tiesiog auklėti kitaip.

VYRAI, išlikit ir toliau tokie džentelmeniški! Moterims tai patinka :)