Follow by Email

Wednesday, November 20, 2013

Apie žmones arba kaip sutalpinti pasaulį viename miesteVankuveris - daugiakultūrinis miestas, kuriame telpa visas pasaulis. Iš tikrųjų čia retai sutinku tokių kanadiečių, kurių bent tėvai yra gimę Kanadoje. Susipažįstant su nauju žmogumi pirmiausia užduodu du klausimus: koks tavo vardas ir ar tu kanadietis. Atsakymas į antrą klausimą dažniausiai būna: "Ir taip ir ne". Sutinku daug mano amžiaus žmonių, kurie yra gimę kažkur kitur, tačiau į Kanadą atvyko būdami vienerių ar dvejų metų. Taigi dabar jie kaip ir kanadiečiai, tačiau realiai kaip ir ne. Kultūra ir prigimtis iš kažkur kitur.

Dirbu ir bendrauju su žmonėm iš viso pasaulio. Išskirtinių bruožų filipiniečiai. Merginos Nahal ir Saba didelėmis be galo gražiomis akimis iš Irano. Džiaugiuosi, kad jos nenešioja tų musulmoniškų veidą dengiančių čadrų. Mano draugelė Mozhda iš Afganistano. Rob iš Kolumbijos. Nors su juo susipažinau gal prieš porą savaičių, jau tapom neblogais bičiuliais. Cory ir Rodrigo iš Salvadoro.  Niki ir Nana iš Japonijos. Jie tokie abu mieli!!! Net Rodrigo kažkada man sako: "Oh, Niki is so cute!.."Ir iš tikrųjų 24 metų japoniukas prieš keletą mėnesių atvykęs į Vnakuverį yra tikrai mielas. Nuolat šypsosi, kalba keistu akcentu, o kai garsiai nekalba, pastoviai sau murma kažką po nosimi... :)  Shabrina iš Indonezijos tokia saldi saldi mergaitė! Nuolat pasidažiusi ryškiai lūpas rožine spalva, kalba paplonintu balseliu ir nuolat šypsosi. Na, čia iš tikrųjų visi nuolat šypsosi. Draugužiai iš Kinijos, Vietnamo. Bendradarbis slovakas, kurio vardo niekaip neatsimenu. Miela ir labai graži mergaitė Yessika iš Meksikos, kita dar mielesnė iš Portugalijos bei Milk iš Tailando.  Ir vardas Milk ne šiaip sau. Tailandietė pati sau tokį susigalvojo. Tailande yra daug žmonių, kurie patys save pasivadina keistais vardais, pvz.: Chair, Frame, Shampoo ir t.t. Ir Milk sau susigalvojo vardą Milk, nes jai gražiai skamba. Kodėl ne kokia "Cream", tai nzn.. :)) Australas J, kurio dažnai nesuprantu, nes jis kalba
keistu australietišku akcentu, tačiau ne keistesniu nei britas Li. Kai Li kalba, net kanadiečiai jo nesupranta ir juokiasi iš jo tarties. Tikrai juokingas tas gilus britiškas akcentas.
Stefanie iš Vokietijos, kuriai nuolat trūksta vokiškos disciplinos darbe,  bei Chris iš ten pat... Menedžeriai iš Somalio, Portugalijos, Švedijos, Rusijos, Brazilijos.  Na, yra ir keletas kanadiečių, na, tokių, kurių tėvai gimę Kanadoje. Bet jų gilesnės šankys yra iš Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Šveicarijos... Tai natūralu. Juk nedirbu su indėnais. Pusiau indas pusiau portugalas Harry, pusiau filipinietė pusiau kanadietė Isabel, pusiau afrikietė pusiau vokietė Inesse... Kartais einu gatve ir galvoju: iš ko tas ar šitas žmogus padarytas. Tiek daug įdomių keistų veidų! Čia visi taip susimaišę!

Ir keista, dar atsitiktinai nesutikau nė vieno lietuvio. Dažnai dėl savo akcento esu palaikoma ruse. Kartais žmonės su manimi bando kalbėti rusiškai. :))) Ir, kai pasakau, kad esu iš Lietuvos, dažniausiai visi žino, kur tai yra, ir sako, kad esu pirma arba antra jų sutikta lietuvė. Kanadiečiai beveik nieko nežino apie Lietuvą, na, nebent kad lietuviai geri atletai. Tačiau sutikti vakarų europiečiai jau turi susidarę išankstinę nuomonę apie Eastern European girls... Labai gražios,  nelabai pasiturinčios, siekiančios užsikarti turtingam užsieniečiui ant kaklo, svajojančios taip susikurti sau geresnį gyvenimą...  Ir tai girdėjau, deja, ne iš vieno europiečio. Vienas bare sutiktas prancūzas pasakė: "Rytų europietės yra labai gražios, bet jos kaip gyvatės prisimeilinusios skaudžiai kerta". :DD
           

Taip... Vankuveris yra tautų katilas. Visi čia yra įpratę prie skirtingų kultūrų, gatvėje gali išgirsti kalbant visomis pasaulio kalbomis. Čia kas antras nekalba laisvai angliškai. Jei kartais kalbėdama su kanadiečiais pridarau klaidų ir atsiprašinėju, dažnai išgirstu: "Nesijaudink, tu esi Vankuveryje. Mes prie to pripratę. Mes tave suprantam ir to pakanka. Viskas ok." Čia daug jaunų žmonių, atvažiavusių pagal "Working Holiday" programą kaip ir aš. Darbo skelbimuose dažnai yra nurodomas reikalavimas laisvai kalbėti angliškai ar turėti galiojančią "Working Holiday" vizą. Taigi čia yra natūralu laisvai nekalbėti angliškai! Čia nieko keisto, jei kalbi bendratim. Niekas dėl to nesijaudina. Jei vienas kitą suprantam - to pakanka. Čia tiesiog kalbi ir tiek kaip išeina, ir niekas dėl to nežiūri kreivai. Nes čia visi tokie.Ir tik dabar imu suprasti, kodėl čia visi tokie super mandagūs ir tolerantiški vieni kitiems. Juk čia tiek daug skirtingų žmonių, skirtingų religijų, kalbų, tradicijų, papročių!.. Jei žmonės čia nebūtų tokie tolerantiški vieni kitiems, čia būtų karas, prasidėtų diskriminacija ir kiti negražūs dalykai. Viename mieste turi sutilpti viso pasaulio skirtumai ir keistenybės. Tai nėra paprasta. Tačiau kai mandagumas, demokratija ir tolerancija tvyro ore, viskas yra įmanoma. :)